• resim1

  Üniversite Yürüş Alanı

 • resim2

  Kütüphane

 • resim3

  Kapalı Yüzme Havuzu

 • resim4

  Rektörlük Binası

 • resim5

  Eğitim Fakültesi

Eskişehir Meslek Yüksekokulu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ Meslek Yüksekokulu (bundan sonra MYO olarak anılacaktır). Resmi olarak 2011 yılında kurulmuştur. Fakat eğitim öğretime 2012-2013 eğitim öğretim döneminde başlamıştır. ESOGÜ-ESKİŞEHİR MYO binası yapımı için ESOB kampüsü Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ile protokol yapılmış olup bina yedi ay gibi sürede tamamlanıp 9 Ocak 2012 tarihinde ESO’dan Üniversitemizce teslim alınmıştır.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, şehir merkezine 10 km mesafede 542 firmanın üretim yaptığı, 43 binden fazla çalışanın istihdam edildiği bir bölgedir. EOSB’da ayrıca spor tesisleri, fuar alanı, KOSGEB, teknoloji merkezi, lojistik merkezi ABİGEM, oto-prodüktör elektrik üretimi, eso-es.net servis sağlayıcı, iş ve ticaret merkezi, CNC eğitim merkezi, Türk Telekom Anadolu Teknik Lisesi vs. bulunmaktadır.

Okula ulaşım tek bir vasıta ile mümkündür. 6 numaralı belediye otobüsü okul önüne kadar gelmektedir. Bu otobüs her yarım saatte bir kalkış noktalarından kalkmaktadır. Bunun dışında ulaşım imkanı bulunmamaktadır.

 

Esogü Myo Fiziksel İmkanları

Eskişehir Sanayi Odası tarafından yapılan MYO Binası toplam 3300m2’dir. MYO binası ESOB’ta Teknoloji Bulvarı üzerinde bulunmaktadır. Yapılan binanın mimari projesi Şekil 1’de görülmektedir. Şekil 2 ESOGÜ-ESKİŞEHİR MYO-ESOB Kampüsü için yapılan binasının dış görünüşünü göstermektedir. Okul binası iki katlı olarak ve genişlemeye uygun modüler bir mimaride tasarlanmıştır.

ESOGÜ-ESKİŞEHİR MYO-ESOB Kampüsünde 50 m2’lik 8 adet sınıf, 100 m2’lik 4 adet laboratuvar, 12 adet öğretim üyesi odası, 4 adet bölüm başkanı odası, 4 adet bölüm başkanı yardımcısı odası, 4 adet konuk öğretim üyesi odası, 1 müdür ve sekreter, 2 müdür yardımcısı ve 1 yüksekokul sekreter odası vardır. Ayrıca bir adet 50 m2’lik öğrenci işleri, bir adet 40 m2’lik mali işler ve bir adet 50 m2’lik toplantı salonu vardır (Çizelge 1).

 

Çizelge 1: ESOGÜ-ESKİŞEHİR MYO-ESOB Binası mimari projeye göre alanların dağılımı.

Eğitim Alanları

ESOGÜ-ESKİŞEHİR MYO ESOB Binasında 400 m2 derslik, 400 m2 laboratuvar ve 448 m2’de öğretim elemanı odaları alanı vardır. Bu alanlar 4 programı kaldırabilecek düzeydedir.

Yemekhane

ESOGÜ-ESKİŞEHİR MYO ESOB Binasında 250 kişilik 350 m2’lik bir yemekhane mekanı vardır. Yemekler ana kampüsten buraya getirilip burada öğrenci ve personele servis edilmektedir.

Kütüphane

ESOGÜ-ESKİŞEHİR MYO ESOB Binasında 1 adet 80 m2’lik kütüphane alanı bulunmaktadır. Burada öğrencilerin ödevlerini yapabilmesi için internet erişimi olan MYO’ya uygun bir bilgisayar salonu da bulunmaktadır. ESOGÜ-ESKİŞEHİR MYO ESOB Binasında ayrıca bir adet 50 m2’lik toplantı salonu ve bir adet 40 m2’lik internet salonu da bulunmaktadır.

Güvenlik ve Koruma: 

ESOB Yerleşkesinde koruma ve güvenlik hizmeti 24 saat sunulmaktadır.

 

 

Bölümler
;