• resim1

  Üniversite Yürüş Alanı

 • resim2

  Kütüphane

 • resim3

  Kapalı Yüzme Havuzu

 • resim4

  Rektörlük Binası

 • resim5

  Eğitim Fakültesi

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümünü, yerel, ulusal ve uluslar arası piyasada faaliyet gösteren giyim ve ayakkabı firmaları için tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlar. Programda elyaf üretimi, tekstil teknolojisi, tekstil ve moda tasarımı, giysi üretimi, ürüne dönüştürme, kuru temizleme, pazarlama ve perakendecilik konularında teorik ve uygulamalı dersler bulunur.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü mezunlarının, bazıları uluslar arası moda piyasalarında ciddi etkiler yapacak, otantik tasarımcılar olması beklenir. Olası çalışma yerleri olarak giysi tasarımcıları ve üreticileriyle tekstil endüstrisi sayılabilir.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Moda ve Tekstil Tasarımı alanında lisans diploması verilir. Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünü bitiren kişiler hazır giyim ve ısmarlama giyim, giyim aksesuarı üzerine çalışan işletmelerde (tekstil, deri, triko, model hazırlama, kalıp hazırlama, üretim, pazarlama ve kalite kontrol birimlerinde görev alabilirler, ürün geliştirme çalışmalarını yürütebilirler.

Fakültemiz Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü derslik, atölye ve stüdyolarıyla öğretim kadrosunu tamamlayınca eğitim ve öğretime başlayacaktır.

Adres ve İletişim Bilgileri

Prof. Dr. Hasan Hüseyin ERKAYA (Dekan)

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı

Dede Mah. Bademlik Yerleşkesi 26030

Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Tel: +90 (222) 221 00 40 (Dış Hat)

         +90 (222) 230 39 72 Santral

          Dahili - 4340-4341

Faks : +90 (222) 221 00 96

E-posta: sanattasarim@ogu.edu.tr


;