• resim1

  Üniversite Yürüş Alanı

 • resim2

  Kütüphane

 • resim3

  Kapalı Yüzme Havuzu

 • resim4

  Rektörlük Binası

 • resim5

  Eğitim Fakültesi

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, adından da anlaşılacağı gibi, endüstri içim tasarımcı olmak isteyen öğrenciler için dört yıllık bir lisans programıdır.  Endüstriyel ürünler kapı kulpundan otomobil gövdesine kadar çok geniş bir yelpazede bulunurlar. Ürün tasarımcısının bu yelpaze içinde ergonomik, pahalı olmayan, çevre dostu ve göze hoş gelen alternatif ürünler geliştirmesi beklenir. Endüstriyel ürünlerin artistik, ergonomik ve üretilebilirlik yönleri ve tasarımları programın ana konusudur. Modern tasarım araç ve gereçleri ve modern yaklaşımlarla eğitilen öğrenciler endüstriyel firmalarca aranan profesyoneller olacaktır..

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Endüstri Ürünleri Tasarımı alanında lisans diploması verilir. Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunları ürün geliştirici ve üreticilerinin, mobilya üreticilerinin, otomotiv endüstrisinin, plastik endüstrisinin, paketleme ve reklam şirketlerinin tasarım stüdyolarında çalışırlar.

 Akademik Personel:

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

Yrd. Doç. N. Mge SELÇUK- Bölüm Başkanı

Dede Mah. Bademlik Yerleşkesi 26030

Tel: +90 (222) 230 39072-4365

 +90 (222) 221 0040

E-posta: sanattasarim@ogu.edu.tr

Arş.Gör.Hatice Server AYDIN

Öğr. El. Stefanie AYDIN

Fakültemiz Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü derslik, atölye ve stüdyolarıyla öğretim kadrosunu tamamlayınca eğitim ve öğretime başlayacaktır.


;